ورود / ثبت نام     تماس     شماره کارت جهت واریز : 6037697407984027
شنبه 15 آذر 1399
درباره فروغمند

فرهاد فروغمند هستم. متولد 1343. متاهل و دارای دو فرزند. زاده و ساکن تهران اما با اصلیتی از خیلی جاهای کشور. فارغ ­التحصیل اولین دوره­ دبیرستان علامه حلی (تیزهوشان یا سمپاد)، دانشگاه­ شریف (کارشناسی) و تهران (ارشد). تا چند سال پیش هم شغلم مدیریت مهندسی بود. از قدیم شیمی درس داده ام و هنوز هم مختصری به تدریس آن اشتغال دارم.

سال 1381 بود. کمردرد شدیدی داشتم که گهگاه امانم را می ­برید. به تشخیص یکی از دوستان قدیمی ­ام که پزشک شده بود دیسک داشتم. حدود پانزده سال بود که بدتر و بدتر می ­شد. روزی پیرمرد بسیار محترمی ایمیلی برایم نوشت و از وجود روشی به نام ای ­اف ­تی خبر داد. لینک مطلب کوتاهی را هم که راجع به آن نوشته شده بود برایم فرستاد. آن را خواندم و باورم نشد. نوشته بود که اگر برخی کلمات را بگویید و روی نقاطی از سر، صورت و دستها ضربه بزنید مشکل­تان حل می ­شود. اصلاً باورم نشد. کمرم درد می­ کرد و این می­ گفت روی جاهای دیگر ضربه بزن. کنارش گذاشتم.

اما خوشبختانه به احترام پیرمرد آن را دور نیانداختم.

یکی دو ماه بعد به کمردرد شدیدی دچار شدم. آن هم در جریان یک ماموریت کاری که هیچ فرصتی برای استراحت نداشتم. واقعاً نمی­ دانستم چه کار کنم. یاد آن روش عجیب افتادم و با خودم فکر کردم که به امتحانش می ­ارزد. به هر حال چیزی از دست نخواهم داد. متن مزبور را دوباره یافتم و ای ­اف­ تی را بر طبق شکلی که در آن بود و جملاتی که نوشته بود و بدون کمترین تسلطی به کار بردم. درد رفت و دیگر برنگشت.

اگر بگویم تعجب کرده بودم خیلی بی ­انصافی است. مثل معجزه بود. دردی پانزده ساله ظرف یک دقیقه ناپدید شد. هنوز هم بر نگشته است!!

آن قدر برایم عجیب بود که وقتی به تهران باز گشتم در اینترنت به جستجوی این روش حیرت ­انگیز پرداختم و ایمیلی هم برای پدید آورنده­ آن یعنی آقای گری کریگ نوشتم. ظرف چند ساعت جوابم را داد. آن هم به یک غریبه. چقدر جالب!

دوباره به او نوشتم و از مراحل یادگیری روشش پرسیدم. باز هم به سرعت جوابم را داد.

برایم نوشته بود که این هم یک علم است و به دو شکل می­توان آن را آموخت: 1- کوتاه و کاربردی 2- عمیق و گسترده.

راه دوم را برگزیدم که مستلزم صرف چند هزار ساعت وقت بود. بدین ترتیب قدم در راهی طولانی گذاشتم و زمانی بسیار بیش از آن برآورد اولیه را صرف آن نمودم. در میانه­ راه مدرک دوره­ پیشرفته آن را هم گرفتم که بعدها فهمیدم بدون آن هم می­ توانسته ­ام به همین توانایی ­ها برسم. امان از مدرک­ گرایی!

در جریان آموزش ­هایم دریافتم که هر چند ای ­اف­ تی معمولاً خیلی سریعتر از روشهای دیگر به نتیجه می ­رسد ولی این زمان به ندرت یکی دو دقیقه است و غالباً یک یا چند ساعت لازم دارد. یعنی به نوعی شانس آورده بودم. از آنجایی که آدم عجولی هستم اگر در آن یکی دو دقیقه جوابی نمی ­گرفتم فکر می­ کنم که قطعاً آن متن را برای همیشه کنار می ­گذاشتم و اکنون اینجا در خدمت شما نبودم.

این بود که شدم مدرس، نویسنده و مترجم.

تا اسفند 89 کلیه آثارم کاملاً رایگان عرضه می ­شدند. در نتیجه هم­وطنان قدرشناس تا توانستند فحش نثارم کردند. آیا می ­دانید چرا؟ می دانم ولی اینجا جای مناسبی برای توضیح آن نیست. از آن تاریخ تا اردیبهشت 91 آثارم بهای بسیار اندکی داشتند. در نتیجه بیشتر فحش خوردم. واقعاً که بین مسلمانی و مسلمان ­نمایی چقدر فاصله اندک است. چاره ­ای نماند جز این که دسترسی به آثارم هزینه ­بر شود تا بلکه قدر بدانند. تا ببینیم!

تا جایی که می­ دانم تمامی کسانی که در ایران ادعای تسلط بر ای ­اف ­تی را دارند روزی شاگردم بوده­ اند. اما این را هم می ­دانم (و لابد شما هم حدس می ­زنید) که برخی از آنها مدعی ­اند که اصلاً مرا نمی ­شناسند یا در این راه هیچ کمکی از من نگرفته ­اند. واقعاً که قدردانی از سر و روی­ شان می­ بارد.

پیام گری کریگ


آخرین مطالب

دوره 1500 دلاری اپتیمال ای اف تی آغاز شدخبرنامه رسمی ای اف تی گری کریگ 13 آذر 1399خبرنامه رسمی ای اف تی گری کریگ 29 آبان 1399خبرنامه رسمی ای اف تی گری کریگ 22 آبان 1399مقاله فرهاد فروغمند در خبرنامه گری کریگافزایش قیمت دوره جامع و یک خبر عجیبکتاب درمانگر نادیده 2020 - رایگانفایل صوتی درمانگر نادیدهیک خبر باور نکردنیخبرنامه رسمی ای اف تی گری کریگ 15 آبان 1399خبرنامه رسمی ای اف تی گری کریگ 8 آبان 1399خبرنامه رسمی ای اف تی گری کریگ 1 آبان 1399خبرنامه رسمی ای اف تی گری کریگ 24 مهر 1399خبرنامه رسمی ای اف تی گری کریگ 17 مهر 1399خبرنامه رسمی ای اف تی گری کریگ 10 مهر 1399خبرنامه رسمی ای اف تی گری کریگ 3 مهر 1399خبرنامه رسمی ای اف تی گری کریگ 27 شهریور 1399پاسخ به سوالات 15خبرنامه رسمی ای اف تی گری کریگ 13 شهریور 1399خبرنامه رسمی ای اف تی گری کریگ 6 شهریور 1399خبرنامه رسمی ای اف تی گری کریگ 30 مرداد 1399پاسخ به سوالات 14پاسخ به سوالات 13خبرنامه رسمی ای اف تی گری کریگ 23 مرداد 1399پاسخ به سوالات 12پاسخ به سوالات 11پاسخ به سوالات 10خبرنامه رسمی ای اف تی گری کریگ 16 مرداد 1399خبرنامه رسمی ای اف تی گری کریگ 9 مرداد 1399پاسخ به سوالات 9
شماره کارت جهت واریز

6037697407984027


شماره واتس آپ جهت ارسال فیش واریزی

09101425931
کلیه حقوق این سایت برای فرهاد فروغمند محفوظ است
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2020 www.‎EFT.ir‎, All rights reserved.
Powered by: www.dorweb.ir